O Modernistovi

Společnost Modernista vznikla v roce 1999 s cílem vytvořit v České republice ojedinělý obchod, který bude nabízet to nejlepší z českého designu posledních 100 let. Modernista spolupracuje dlouhodobě s Uměleckoprůmyslovým museem (UPM), se kterým uvedl do života exkluzivně reedici kolekce kubistické keramiky Pavla Janáka, Rudolfa Stockara a Vlastislava Hofmana, nábytek a bytové doplňky podle návrhů Josefa Gočára či Jindřicha Halabaly, dřevěné hračky Ladislava Sutnara a další unikátní výrobky.

Nad rámec vlastní produkce Modernista také sbírá a restauruje cenné originální kusy nábytku, svítidel a předmětů denní potřeby. Za téměř 20 let působení na českém trhu se Modernista vyprofiloval jako specialista na český design a užité umění a výrobce a prodejce dobou prověřených předmětů z 20. století i z designové současnosti.

Společnost Modernista se ale také v posledních letech etablovala na trhu jako provozovatel muzejních a galerijních obchodů. Muzejní obchod v Uměleckoprůmyslovém museu (UPM) vede Modernista od roku 2004, od roku 2009 do roku 2017 vedl galerijní obchod v Galerii Rudolfinum a v roce 2013 jsme převzali také muzejní obchod v Obecním domě. Kromě této dlouholeté spolupráce s významnými kulturními institucemi se Modernista také podílel na krátkodobých a velmi úspěšných výstavách: „Ivan Lendl – Alfons Mucha“ (2013) a „Bohuslav Reynek – génius na kterého jsme měli zapomenout“ (2014).

Modernista se v uplynulých letech také stal partnerem významných kulturních událostí:  přednášek o architektuře Kruh (www.kruh.info), Lobkowicz abonmá Pražské komorní filharmonie (https://www.pkf.cz/lobkowicz/ ) a dárcem pro Dobročinnou aukci Nadace Via (https://www.nadacevia.cz/dobrocinna-aukce/)

Máme rádi kreativní a zajímavé projekty a proto jsme se spojili také s Prague-Up & Coming, což  je obrazový průvodce, který skládá mozaiku těch nejzajímavějších míst a událostí v Praze: www.prague-up.com

Naše spolupráce s prestižní realitní kanceláří Svoboda&Williams (www.svoboda-williams.com) vedla také k propojení na oblíbeném portálu www.prague-stay.com

MODERNISTA, s.r.o.
Vinohradská 50, Praha 2, 120 00
tel: +420 224 241 300
e-mail: shop@modernista.cz
IČO: 26690322; DIČ: CZ26690322
Společnost zapsaná v OR MS Praha,
oddíl C, vložka 87558