0
23.20

O Modernistovi

Společnost Modernista vznikla v roce 1999 s cílem vytvořit v České republice ojedinělý obchod, který bude nabízet
to nejlepší z českéhodesignu posledních 100 let. V současnosti je Modernista se svou sítí obchodů nejvýraznějším svého druhu na trhu s designovými předměty. Soustředí se na prodej autorizovaných replik významných tvůrců první poloviny20. století, ale nabízí i soudobý design – především sklo, porcelán
a šperky.

Produkty

prohlédnout

Realizace

prohlédnout

Jak to funguje

prohlédnout

Modernista spolupracuje dlouhodobě s Umělecko průmyslovým museem (UPM), se kterým uvedl do života exkluzivně reedici kubistické kolekce, nábytku a bytových doplňků Pavla Janáka, Josefa Gočára či Rudolfa Stockara. V portfoliu jsou i repliky dřevěných hraček Ladislava Sutnara, Václava Špály či Jožky Barucha.
Významné zastoupení má výroba autorizovaných nových originálů podle původních návrhů vynikajícího českého designéra Jindřicha Halabaly, na jehož návrhy má Modernista výhradní licenci na výrobu a prodej. Výrobky jsou taktéž chráněny ochrannou známkou UP závodů, pod jejichž značkou Halabalovy návrhy vznikaly. V nabídce naleznete také kovový prvorepublikový nábytek firmy Vichr, nadčasová svítidla od Jaroslava a Franty Anýžových ‍či značky GISO.

Nad rámec vlastní produkce Modernista také sbírá a restauruje cenné originální kusy nábytku, svítidel a předmětů denní potřeby, které jsou k zakoupení v nábytkovém showroomu na Vinohradské ulici. Modernista úzce spolupracuje s architekty a designéry při zařizování interiérů – jak novodobých moderních bytů a budov, tak rekonstruovaných historických prostor. Za téměř 20let působení na českém trhu se Modernista vyprofiloval jako specialista na český design a užité umění a výrobce a prodejce dobou prověřených předmětů z 20. století i z designové současnosti. Společnost Modernista se ale také výrazně etablovala na trhu jako provozovatel muzejních a galerijních obchodů. Muzejní obchod v Uměleckoprůmyslovém museu (UPM) vede Modernista již od roku 2004, v Domě U Černé Matky Boží v expozici Českého kubismu od roku 2015.
V roce 2013 přibyl do portfolia oblíbený Art Shop v Obecním domě a v létě 2023 Gift Shop u Jízdárny Pražského hradu.

Modernista se v uplynulých letech také stal partnerem významných kulturních událostí – je podporovatelem Lobkowiczkého abonmá Pražské komorní filharmonie, dárcem pro Dobročinnou aukci Nadace Via či partnerem přednášek o architektuře Kruh.
Modernista též úzce spolupracuje s Českými centry
na edukačních a výstavních programech a šíření dobrého jména českého designu po světě. Kubistická kolekce je také častým reprezentačním dárkem při významných státních událostech
a oficiálních státních návštěvách.